KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16002026
nr 1600 2026
Esther Kjerner
(1873-1952), Sverige
Oljemålning, Motiv från Södermalm, Stockholm, Signerad, Olja på duk, 25x34 cm, yttermått inklusive ram: 32x42 cm
Esther Kjerner, svensk målare född 1873 i Stockholm, död 1952.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 26 februari 2024
kl 20:11:11
1.000 kr
1.200 kr
1.500 kr
Esther Kjerner
Läs mer om Esther Kjerner